PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

TATRZAŃSKIM SZLAKIEM JANA PAWŁA II

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

  Obóz letni 28.06. – 4.07. 2009r.

   Już po raz trzeci uczniowie wrzesińskich szkół wyruszyli na tatrzańskie szlaki, by podziwiać piękne górskie krajobrazy.

 

    W tygodniowym obozie letnim "Tatrzańskim Szlakiem Jana Pawła II" zorganizowanym w dniach 28.06. – 4.07. przez Samorządową Szkołę Podstawową nr 6 im. Jana Pawła II, brało udział 20 osób. Nad grupą uczestników opiekę sprawowali nauczyciele SSP 6, miłośnicy górskich wędrówek – Małgorzata Zalas, Arleta Grześkowiak oraz Rafał Szamburski. Na górskich szlakach czuwał nad wszystkimi charyzmatyczny, dowcipny i w pełni profesjonalny przewodnik tatrzański – Jędrek.

   W czasie trwania obozu uczestnicy poznają zasady bezpiecznego poruszania się w górach, właściwego przygotowania  do wycieczek, wędrują szlakami Tatr Zachodnich i Wysokich. W poprzednich latach dotarliśmy nad Czarny Staw Gąsienicowy, do Morskiego Oka, doliny Pięciu Stawów Polskich i na Rusinową Polanę. Zdobyliśmy Giewont, Trzydniowiański Wierch, Sarnią Skałkę, Gęsią Szyję, stanęliśmy także na Kasprowym Wierchu. Przeszliśmy  największe tatrzańskie doliny: Kościeliską, a w niej zwiedziliśmy  pięć jaskiń oraz piękną choć mniej uczęszczaną dolinę Chochołowską.

img_7095    W tym roku w drodze do Zakopanego zwiedziliśmy Park Miniatur k. Wadowic. Na pięknie zagospodarowanym zielenią terenie mogliśmy oglądać najcenniejsze skarby architektury światowej w skali 1:25.

 

img_7129
    W Zakopanem odwiedziliśmy maleńki kościółek na Jaszczurówce, symbol stylu zakopiańskiego. Z wycieczek górskich zaplanowaliśmy wejście na Nosal,

 

p1020398Wielki Kopieniec i Grzesia oraz wycieczki na Słowacji.

p1020470    W Słowackim Raju za pomocą łańcuchów, drabinek i kładek wspinaliśmy się malowniczymi wąwozami, docierając do przełomu rzeki Hornad. Zwiedziliśmy też piękną Jaskinię Demianowską, która jest świadectwem takiego działania natury, które zapiera dech w piersiach. Wszystkie zaplanowane wycieczki się udały, a pogoda nam sprzyjała. Na każdym niemal kroku odnajdowaliśmy ślady polskiego papieża, który Tatry tak szczególnie kochał. Organizatorzy i uczestnicy obozu dziękują Urzędowi Miasta i Gminy Września za dofinansowanie kosztów obozu. Obozy letnie "Tatrzańskim Szlakiem Jana Pawła II" stają się dobrą tradycją Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6. Wszystkich chętnych zachęcamy do górskiej przygody i udziału w obozach.

 

 

Obóz letni 29.06. – 05.07.2008 r.

 

    Już po raz drugi uczennice i uczniowie wrzesińskich szkół wyruszyli na tatrzańskie szlaki, by wędrować śladami Jana Pawła II, poznawać i podziwiać piękne Tatry, które On tak szczególnie kochał, poznawać siebie nawzajem, stawiać czoła wyzwaniom, jakie niosą ze sobą góry.
   Grupę stanowiło 18 uczestników w wieku od 11 do 22 lat. Opiekę nad grupą sprawowali: Małgorzata Zalas, Arleta Grześkowiak i Rafał Szamburski (nauczyciele SSP nr 6 we Wrześni). Na górskich szlakach nad bezpieczeństwem wszystkich czuwał zaprzyjaźniony od lat przewodnik tatrzański Andrzej Stanek. 

35._w_dolinie_roztoki_-__przed_schroniskem_roztoka

     Pogoda, która jest tak ważna podczas wakacyjnych wyjazdów, dostarczyła nam wielu niespodzianek. Przeżyliśmy w górach burzę, ulewny deszcz, znaczne skoki temperatury, ale jak mawiał nasz przewodnik, wszystkie atrakcje pogodowe są gratis. Przeważały jednak piękne słoneczne dni, mogliśmy więc wędrować i poznawać nowe miejsca.

   W drodze z Wrześni do Białego Dunajca (nasza baza noclegowa) zwiedziliśmy Jurę Krakowsko-Częstochowską, a na niej:

2._ogrodzieniec_-_ruiny_zamku

ruiny zamku Ogrodzieniec i Rabsztyn

8._pustynia_bdowska

Pustynię Błędowską,

11._zamek_na_pieskowej_skale

Zamek w Pieskowej Skale

10._maczuga_herkulesa

Maczugę Herkulesa.

19._na_kasprowym_wierchu

   Tatrzańskie szlaki zawiodły nas na Kasprowy Wierch, nad niezwykle klimatyczny Zielony Staw na Hali Gąsienicowej, na Wiktorówki do kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej. Wokół kaplicy zbudowano symboliczny cmentarz, tych którzy szczególnie kochali Tatry i zostali w nich na zawsze.

25._na_rusinowej_polanie_w_drodze_na_gsi_szyj

   Rusinowa Polana  i Gęsia Szyja to miejsca skąd podziwialiśmy wspaniałą panoramę Tatr Wysokich zarówno polską ich część jak i słowacką. 

78._pod_siklaw

   Dotarliśmy  także nad największy w Tatrach wodospad – Siklawę oraz do Doliny Pięciu Stawów Polskich. 

60._na_giewoncie

   Największym jednak naszym osiągnięciem było zdobycie Giewontu. „Śpiący Rycerz”, który tak imponująco wygląda od strony Zakopanego, został zdobyty. Około południa 3 lipca cała grupa stanęła na szczycie, przyjmując gratulacje od przewodnika. Zdjęciom i sms-om do bliskich nie było końca. Wspinaczkę na szczyt i zejście z niego za pomocą łańcuchów wszyscy zapamiętają na zawsze.

    Bez zwiedzania Zakopanego i zakupów na Krupówkach  program naszego obozu byłby niepełny, więc ku radości wszystkich  jeden dzień był przeznaczony na relaks.

83._krakw_-_okno_papieskie

   Podczas powrotu do domu zatrzymaliśmy się w Krakowie, gdzie zwiedziliśmy fragment Krakowskiego Szlaku Papieskiego.

    Obóz letni Tatrzańskim Szlakiem Jana Pawla II staje się dobrą tradycją naszej szkoły, a chętnych do wędrówek po pięknych tatrzańskich szlakach nie brakuje. Oby tak dalej!

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

NOVO Szkoła to pakiet nowoczesnych aplikacji, wykorzystujących w aktywny sposób Internet do zarządzania procesem edukacyjnym w szkołach i placówkach oświatowych.

Seminarium 2011 - sala WOK

Jeśli chcesz pomóc innym dzieciom, a nie wiesz jak. To proste. Wystarczy kliknąć na obrazku obok i przeczytać pojawiające się informacje.

Robot w Szkole Podstawowej nr 6

Partner naszej szkoły - Ordsall Junior School -> Ordsall Road, Retford, Notts DN22 7SL, tel. 0044/1777/702852

Kalendarz wydarzeń

<<  Czerwca 2024  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Dane teleadresowe

Samorządowa Szkoła
Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni ul. Słowackiego 41
Główny Sekretariat
ul. Słowackiego 41, tel. 61 4360217
czynny poniedziałek - czwartek od 7.00 do 15.30, piątek 7.00 - 15.00;
Sekretariat ul. Batorego 8, tel. 61 4361663
czynny poniedziałek - piątek od 7.00 do 15.00.
Faks: 61 4366685
Reklama