PolishEnglishFrenchGermanGreekItalianJapaneseRussianTurkish
   
Text Size

Spotkanie z mlekiem

(0 głosów, średnia ocena: 0 na 5)

mleko_058

   23 kwietnia odbyło się w naszej szkole „Spotkanie z mlekiem” będące podsumowaniem akcji „Produkty mleczne podstawą diety dzieci i młodzieży”, przygotowane wspólnie z Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni.

mleko_002

   W ramach akcji zainicjowanej jeszcze w marcu uczniowie przygotowywali różnorodne plakaty, wymyślali hasła i słowa piosenek o tematyce związanej z produktami mlecznymi i ich spożywaniem. Dodatkowo podczas spotkania z mlekiem zadaniem każdej z klas piątych i szóstych było przebranie się za wyroby mleczarskie.

mleko_005mleko_007

mleko_011mleko_082

  Inwencja uczniów zaskoczyła organizatorów. Pomysłowe i kolorowe stroje przedstawiały opakowania po mleku i innych wyrobach kupowanych zarówno przez uczniów jak i rodziców. Niektórzy nakładali na siebie nawet dużych rozmiarów kartony, inni upodabniali się do jogurtów i kefirów, na kolorowych opaskach wypisano niemal wszystkie znane produkty mleczne. Zaprezentowano je podczas parady poszczególnych klas.

mleko_001    Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji dyr. Marka Dyby z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej, który mówił o mleku, jego właściwościach oraz wartości odżywczej i zdrowotnej produktów mlecznych. Wraz z dyrektorem szkoły wręczył także nagrody za najlepsze prace w konkursach plastycznych.

mleko_111mleko_026   Za najlepszy plakat uznano pracę Mikołaja Koczorowskiego z kl. 2b, nagrodzono też Zuzannę Spychałę z kl. 2b i Adama Sławińskiego z kl. 1b. Za najlepszy rysunek nagrodę odebrała Eliza Jarecka z kl. 4a, a także Katarzyna Charemska z kl. 1a i Klaudia Mielcarek z kl. 6a. Konkurs na hasło zachęcające do spożywania mleka i jedzenia wyrobów mleczarskich wygrała Dominika Wojciechowska z kl. 5a. Nagrodzono również Annę Kaźmierowską z kl. 6d i Lidię Nowicką z kl. 5a.

 mleko_030

    Jedną z konkurencji rozgrywanych w czasie szkolnego spotkania z mlekiem było przygotowanie mlecznych koktajli. Najlepszym zespołem okazała się reprezentacja klasy 5c.

mleko_050    Po rozegraniu tej konkurencji zadaniem następnych 3-osobowych ekip z poszczególnych klas było przygotowanie kanapek z wykorzystaniem sera, ogórka i papryki. Jury oceniło, że najlepiej prezentowały się przekąski przygotowane przez klasy 6b i 6c. Po tej części praktycznej przyszła pora na prezentację przebrań, a następnie haseł propagujących spożywanie produktów mlecznych oraz piosenek.

   mleko_092   Za najlepszą piosenkę uznano utwór przygotowany przez klasę 6d. Będzie ona również zamieszczona w przygotowywanej książeczce pt. „Czy powinno się pić mleko?”. Prezentujemy słowa zwycięskiej piosenki zatytułowanej po prostu: „Mleko”:

Mleko my pijemy

i zdrowi jesteśmy.

Sery kupujemy,

a potem je jemy.

Twaróg, ser, maślanka

to dla nas sielanka.

Bardzo je lubimy.

Zdrowo się żywimy.

Ref. Mleko, mleko, mleko zdrowe jest.

Jedz je wraz z płatkami prawie w każdy dzień.

Mleko, mleko, mleko smaczne jest.

Jedz je wraz z płatkami albo samo też.

mleko_095    Urozmaiceniem dla uczestników spotkania z mlekiem były także rozgrywki logiczne, m.in. układanie puzzli i haseł z rozsypanek sylabowych. W tej konkurencji najlepsze okazały się klasy Va i VIa. Nagrodami dla najlepszych klas w poszczególnych konkursach były przygotowane przez organizatorów oraz Mleczarnię Wrzesińską wyroby mleczarskie, a także kubki i długopisy.

mleko_101   W przerwach pomiędzy konkurencjami był czas na degustację jogurtów, kefirów i maślanki oraz quizy ze znajomości produktów mlecznych i wiedzy o spożywaniu tych produktów przez dzieci i młodzież.

mleko_109   Spotkaniu towarzyszyła wystawa najlepszych plakatów i haseł oraz doping klas dla uczestników poszczególnych konkurencji. Spotkanie trwało ponad 2 godziny, a koordynatorką akcji w szkole była pani Olga Przewoźna.

 

Copyright © 2004 - 2012 Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni.

Z życia szkoły

 • 11 listopada 11 listopada
  Przedstawiamy w ilustrowanej wersji zapis przygotowanej Akademii z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
  09 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Wydarzenia sportowe

 • Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze Siatkarskie boje w Mistrzostwach Wielkopolski i lidze
  Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,OLIMP” Września działającego przy naszej szkole zakończyły pierwszą rundę eliminacyjną Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek. Po rozegraniu trzech turniejów nasze siatkarki zajęły trzecie miejsce i w następnej rundzie rozgrywek będą walczyć o miejsca 17-32. W ostatnim turnieju rozegranym w minioną sobotę wygrały...
  17 listopada 2020
  Czytaj więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Polska

godło

Informacje Covid-19

covid

Teams

teams

Uonet+ dziennik

baner_vulcan_1

Office 365

office-365-banner

Bezpieczny wypoczynek

bezpieczny

Uczymy programować!

Uczymy_programowa

Ubezpieczenie uczniów

znak_WIENER_Black

Lepsza Edukacja

rol2

Cybernauci

cybernauci

SKS

sks

Technologie z klasą

Technologie_z_klasa_120_x_240_IV-VI

Projekt z klasą

pion_JPG

Pilotaż programowania

l2_logo

Szkoła Promująca Zdrowie

LOGO

logo_wszpz

My Polacy

nbp

Mega Misja

megamisja

Code for green

CFR

Mistrzowie Kodowania

mistrzowie_kodowania

Scratch

Scratch2

Baltie

b3

CodeWeek

codeweekeu

Cyfrowa szkoła

logoCyfrowaSzkola

Gimnazjum nr 2

logo-szkolne-po-liftingu

Odzyskiwanie hasła - UONET+

baner_vulcan_2

Pierwsze logowanie

baner_vulcan_2

Deklaracja dostępności

BIP

logo_bip

Reklama